Pozycjonowanie NIE Jest dla oszustów

Uważaj!

Pozycjonowanie to odpowiedzialna usługa. To sztuka, dzięki której możesz zdobyć wielu klientów. Jednak pojawia się coraz więcej oszustów, którzy oferując bardzo niskie ceny doprowadzają do spadku zaufania dla pozycjonerów. Pozycjonowanie pociąga za sobą koszty, jednak dobry pozycjoner dobierze słowa kluczowe tak, że zysk który wygeneruje strona będzie większy niż koszt samej usługi. Tym kryterium kieruj się przy wyborze firmy lub freelancera. I żadnym innym. Szybkie pozycjonowanie, tanie pozycjonowanie, silne pozycjonowanie nie może się równać z odpowiedzialnym pozycjonowaniem. Czy chcesz, aby wobec twojej domeny, rozpoznawalnej zapewne w sieci, zostały wyciągnięte negatywne konsekwencji z powodu metod stosowanych przez oszustów? Czy chcesz, aby do Twojej strony prowadziły linki z internetowych śmietników? Zastanów się, czy 10-20zł różnicy jest tego warte. Wybierając najtańsze usługi ryzykujesz znacznie więcej, niż utratę pieniędzy!

Zobacz ten screen

Zobacz rozpiętość cenową. Zobacz, jak różnią się przedstawione oferty. Zobacz, jakie reakcje wzbudza podejście niektórych osób do tematu. I zanim zlecisz komuś tak odpowiedzialne zadanie, jakim jest promocja i pozycjonowanie Twojej marki, zastanów się jakie straty możesz ponieść oszczędzając kilka groszy.

~ - autor: niedlaoszustow w dniu 13 sierpnia, 2009.

Komentarzy 16 to “Pozycjonowanie NIE Jest dla oszustów”

 1. Dziękuje za świetną reklamę. 🙂 Jaki sens ma pozycjonowanie trudnego hasła skoro nie przyniesie określonych rezultatów i bedzie przynosic straty zamiast korzyści (dodatkowo potrwa to rok z racji umowy).

  Umowy na rok to absurd i kojarzą mi się z wszelkim największym oszustwem.

  Swoja drogą to takich pozycjonerów (pokemonów) jest cała masa. Dodają linki gdzie popadnie, idą complainty. Takich sytuacji jest cala masa. Łatwiej dzięki zapleczu i optymalizacji wbić jakieś hasło niż wyjść z filtra z czyjejś niewiedzy. Niektórym sie wydaje, ze jak przeczytają kilka postów na forum, zainstaluja linuxa z livecd, to są pozycjonerami i dodatkowo zaawansowanymi administratorami.

  Działa to w drugą stronę. Cena nie równa się jakości. (większa cena nie oznacza lepszej usługi!!!) Za taką cene oplaca mi się takie zlecenie przyjac organizujac prace innych jednostek i mając z tego własną korzysć.

 2. […] Anyway, piszę, bo dzisiaj znalazłem fajną aukcję – http://www.zlecenia.przez.net/oferta,32497 z fajnym przesłaniem https://niedlaoszustow.wordpress.com […]

 3. […] wypozycjonowanie tej frazy, zrobił screena i umieścił go z bardzo trafnym komentarzem na blogu Pozycjonowanie nie jest dla oszustów. Ostrzega tym samym firmy przed “pozycjonerami” których działania często kończą […]

 4. haha, zrobię ogromne zaplecze w 2 miesiące – o żesz shit walony. szacunek koleś!

 5. No dobrze… to jaka powinna być cena za wypozycjonowanie słowa kluczowego?

 6. Według mnie taka, która pozwoli pokryć wydatki związane z pozycjonowaniem. Ale przede wszystkim opłacalna zarówno dla pozycjonera jak i dla firmy zlecającej pozycjonowanie.

 7. No dobrze, ale istnieje jakiś przedział, w którym możemy się poruszać?

 8. Ceny ustalane są indywidualnie dla każdego serwisu i frazy. Skorzystaj z kalkulatora i zobacz, jakie zabawne ceny podaje. Czasem mam wrażenie, że osoby na zleceniach korzystają właśnie z takich rozwiązań http://www.kalkulator.seolider.pl

 9. witam,
  kalkulator który stworzyłem miał na celu tylko sugerowanie przedziału cen, nie jest to na pewno jakaś „wyrocznia”. Choć dla normalnych fraz średniej trudności ceny nie odbiegają znacząco od ręcznej wyceny.
  słowo meble jest bardzo trudne, i z pewnością poniżej 1-2k miesięcznie nie da się tego zrobić.
  Na zlecenia.przez.net znajdują się i pokemony i ludzie gotowi wyłożyć większe pieniądze, sam podpisałem dzięki temu serwisowi kilka dobrych umów(ponad 1k każda)
  pozdrawiam,
  Wojciech Skarbek
  http://www.seolider.pl

 10. http://www.zlecenia.przez.net/oferta,32553,pozycjonowanie-strony-2-frazy-lokalne

  JApierdole chyba lepiej już się promować przez adwords z własna oferta i przyjmować tylko zainteresowanych.

 11. […] Anyway, piszę, bo dzisiaj znalazłem fajną aukcję – http://www.zlecenia.przez.net/oferta,32497 z fajnym przesłaniem https://niedlaoszustow.wordpress.com […]

 12. sam pozycjonuje frazy ale nie naciągam klientów, nie biorę się za giganty typu: kredyt, opony, komputery itd. Co do cen to jest wolny rynek – ile ktoś zapłaci tyle to kosztuje. Nie da się za 3 zł ale nie należy naciągać na kosmiczne ceny. Jak klient ma dobre wejścia na frazę, zarabia na serwisie to da więcej aby pozostać w Top. jak jest to amator i hobbysta to zapłaci mniej ale też mniej będzie się burzył o spadki. Uczciwość przede wszystkim, zdrowa konkurencja i będzie ok

  • Najważniejsza zasada jest taka, że na tym, że pozycjonujesz ma zarabiać KLIENT!!! Jeśli ktoś działa inaczej, jest oszustem (chyba że działał na wyraźne życzenie klienta i ten wybierał frazy). Jeśli ktoś obiecuje pozycjonowanie trudnych fraz po czym pozycjonowanie to np. SWL jest oszustem.

 13. Prawda o pozycjonowaniu jest taka , że wszyscy stosują te same metody pozycjonowania , a różnica polega jedynie na sposobie , w jaki „podaje się” tą usługę finalnemu klientowi . Sam odsprzedaję nadwyżki punktów SWL , bardzo nadęntym i znanym agencjom , które wyceniają pozycjonowanie na 500% cen które ja biorę za identyczną usługę – a nie posiadają nawet własnego zaplecza , tylko korzystają z cudzego

 14. Abak – a po co im własne zaplecze??? mają klienta i mają „swoje” zaplecze za które płacą Tobie i pewnie jeszcze paru innym. Zarabiają i oni i Ty. Czasem prościej, taniej, szybciej czyli w skrócie efektywniej jest komuś zapłacić niż robić coś samemu. Choć osobiście wolę budować sobie zaplecze sam… choć to kosztowna, czaso- i pracochłonna zabawa.

 15. Podoba mi się fragment, mówiący o tym, że pozycjonowanie to sztuka 🙂 Jednak nie wiązał bym pozycjonowania ze sztuką, to odrobinę przesadzone określenie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: